VLEPKI - ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - SERIA 1

5,00 zł

Rozmiar: 8x8 cm
Ilość wzorów: 6
Łącznie w pakiecie: 30 sztuk
Nacięcia z tyłu: tak
Obramowanie: białe
Polska produkcja!
Kupując wspomagasz Fundację im. Kazimierza Wielkiego

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Próżno szukać w historii II Wojny Światowej podobnego przykładu bezgranicznej i niezłomnej walki o wolność własnego kraju. Żołnierze Wyklęci dali swym życiem przykład, który jest inspiracją dla młodego pokolenia na nowo poszukującego rodzimej tożsamości i autorytetów. Zapewne wielu znane są doskonale losy Witolda Pileckiego, "Inki" czy majora "Łupaszki. Jednak nie wolno zapominać o tym iż takich bohaterów były tysiące, choć losy wielu z nich są mniej znane.
W tej serii vlepek poświęconych ściśle Żołnierzom Wyklętym prezentujemy m.in postać Stanisława Kasznicy - ostatniego komendanta Narodowych Sił Zbrojnych. Swój bojowy szlak rozpoczął już we wrześniu 1939 roku, uczestnicząc w bitwie nad Bzurą, a później broniąc Warszawy. Znajdował się w ścisłym kierownictwie Związku Jaszczurczego i NSZ, w których od drugiej połowy 1944 roku był szefem oddziału organizacyjnego. Zamordowany został na Mokotowie razem z Lechem Karolem Neymanem.
Także w bitwie nad Bzurą walczył Jan Tabortowski. Pojmany przez Niemców ucieka na początku 1940 roku, by następnie rozpocząć działalność konspiracyjną na Podlasiu. Wiosną 1945 roku "Bruzda" dowodzi dużą i zakończoną sukcesem akcją ataku na Grajewo. Mimo ujawnienia się 2 lata później, zmuszony jest po kilku latach wrócić do podziemia. Zginął w trakcie akcji na posterunek milicji w Przytułach.

Pomagamy

Z każdego sprzedanego pakietu niniejszej serii vlepek 2,5 zł. zostanie przekazane na Fundację im. Kazimierza Wielkiego. Fundacja żywo zaangażowana jest w przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, realizując ze zgromadzonych środków szereg inicjatyw. Wśród nich wymienić można liczne wykłady, koncerty, pracę wydawniczą czy też organizację Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".

Dostawa i płatność

Przesyłki wysyłane są Pocztą Polską.
Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy i trwa zwykle 1-2 dni robocze.
Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Zamówienia pakowane są w koperty powietrzne, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
W zależności od rozmiarów i wagi przesyłek, nadajemy je jako listy polecone priorytetowe lub paczki48.

Preferowaną formą opłacenia zakupu jest klasyczny przelew internetowy z dowolnego konta bankowego (wykonując przelew z Alior Banku, jest on realizowany automatycznie), wpłatę na Poczcie Polskiej lub za pośrednictwem płatności internetowej Dotpay (jest to najszybsza opcja, dzięki której Twoje pieniądze będą u nas zaksięgowane w przeciągu kilku minut od zatwierdzenia operacji). Koszt przesyłki zamówienia z przedpłatą na konto bankowe wynosi 8, 11,5 lub 15 zł, w zależności od gabarytu i wagi przesyłki.

Istnieje także możliwość opłacenia zamówienie przy odbiorze. Koszt przesyłki zamówienia za pobraniem wynosi 16, 19 lub 22 zł, w zależności od gabarytu i wagi przesyłki.