VLEPKI - ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - SERIA 1

6,00 zł

Rozmiar: 8x8 cm
Ilość wzorów: 6
Łącznie w pakiecie: 30 sztuk
Nacięcia z tyłu: tak
Obramowanie: białe
Polska produkcja!
Kupując wspomagasz Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Próżno szukać w historii II Wojny Światowej podobnego przykładu bezgranicznej i niezłomnej walki o wolność własnego kraju. Żołnierze Wyklęci dali swym życiem przykład, który jest inspiracją dla młodego pokolenia na nowo poszukującego rodzimej tożsamości i autorytetów. Zapewne wielu znane są doskonale losy Witolda Pileckiego, "Inki" czy majora "Łupaszki. Jednak nie wolno zapominać o tym iż takich bohaterów były tysiące, choć losy wielu z nich są mniej znane.
W tej serii vlepek poświęconych ściśle Żołnierzom Wyklętym prezentujemy m.in postać Stanisława Kasznicy - ostatniego komendanta Narodowych Sił Zbrojnych. Swój bojowy szlak rozpoczął już we wrześniu 1939 roku, uczestnicząc w bitwie nad Bzurą, a później broniąc Warszawy. Znajdował się w ścisłym kierownictwie Związku Jaszczurczego i NSZ, w których od drugiej połowy 1944 roku był szefem oddziału organizacyjnego. Zamordowany został na Mokotowie razem z Lechem Karolem Neymanem.
Także w bitwie nad Bzurą walczył Jan Tabortowski. Pojmany przez Niemców ucieka na początku 1940 roku, by następnie rozpocząć działalność konspiracyjną na Podlasiu. Wiosną 1945 roku "Bruzda" dowodzi dużą i zakończoną sukcesem akcją ataku na Grajewo. Mimo ujawnienia się 2 lata później, zmuszony jest po kilku latach wrócić do podziemia. Zginął w trakcie akcji na posterunek milicji w Przytułach.

Pomagamy

Z każdego sprzedanego pakietu niniejszej serii vlepek 2,50 zł. zostanie przekazane na STOWARZYSZENIE PACZKA DLA BOHATERA (czytaj więcej) - akcję charytatywną skierowaną do wszystkich bohaterów walczących o wolną Polskę - żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN , podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny...

Dostawa i płatność

Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem usług Poczty Polskiej oraz Kuriera Poczty Polskiej – Pocztex. Cennik kosztów wysyłki prezentuje się następująco:

Tabelka Wysyłka.jpg

Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy i trwa zwykle 1-2 dni robocze.

Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Wszystkie zamówienia pakowane są w koperty powietrzne lub specjalne foliopaki, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
Klient do wyboru ma kilka wariantów wysyłki: paczkę Pocztex Kurier Expres 24 (dostawa w 1 dzień roboczy); paczkę Pocztex Kurier 48 (1-2 robocze) oraz list polecony priorytetowy (1-4 dni robocze).

Opłacenie zamówienia możliwe jest zarówno za przedpłatą na konto bankowe (Alior Bank), przy użyciu klasycznego przelewu bądź płatności błyskawicznej Dotpay (natychmiastowe zaksięgowanie płatności), a także przy odbiorze przesyłki.