VLEPKI - ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - SERIA 1

6,00 zł

Rozmiar: 8x8 cm
Ilość wzorów: 6
Łącznie w pakiecie: 30 sztuk
Nacięcia z tyłu: tak
Obramowanie: białe
Polska produkcja!

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Próżno szukać w historii II Wojny Światowej podobnego przykładu bezgranicznej i niezłomnej walki o wolność własnego kraju. Żołnierze Wyklęci dali swym życiem przykład, który jest inspiracją dla młodego pokolenia na nowo poszukującego rodzimej tożsamości i autorytetów. Zapewne wielu znane są doskonale losy Witolda Pileckiego, "Inki" czy majora "Łupaszki. Jednak nie wolno zapominać o tym iż takich bohaterów były tysiące, choć losy wielu z nich są mniej znane.
W tej serii vlepek poświęconych ściśle Żołnierzom Wyklętym prezentujemy m.in postać Stanisława Kasznicy - ostatniego komendanta Narodowych Sił Zbrojnych. Swój bojowy szlak rozpoczął już we wrześniu 1939 roku, uczestnicząc w bitwie nad Bzurą, a później broniąc Warszawy. Znajdował się w ścisłym kierownictwie Związku Jaszczurczego i NSZ, w których od drugiej połowy 1944 roku był szefem oddziału organizacyjnego. Zamordowany został na Mokotowie razem z Lechem Karolem Neymanem.
Także w bitwie nad Bzurą walczył Jan Tabortowski. Pojmany przez Niemców ucieka na początku 1940 roku, by następnie rozpocząć działalność konspiracyjną na Podlasiu. Wiosną 1945 roku "Bruzda" dowodzi dużą i zakończoną sukcesem akcją ataku na Grajewo. Mimo ujawnienia się 2 lata później, zmuszony jest po kilku latach wrócić do podziemia. Zginął w trakcie akcji na posterunek milicji w Przytułach.

Dostawa i płatność

Zamówienia wysyłane są przy wykorzystaniu usług kurierskich firmy DPD oraz paczkomatów 24/7 firmy InPost. Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy lub zatwierdzenia zamówienia z płatnością przy odbiorze, i trwa zwykle 1-2 dni robocze. Opłacenie zamówienia możliwe jest zarówno za przedpłatą na konto bankowe (Alior Bank), przy użyciu klasycznego przelewu bądź płatności błyskawicznej Dotpay (natychmiastowe zaksięgowanie płatności), a także przy odbiorze przesyłki (wyłącznie gotówką)

Cennik kosztów wysyłki prezentuje się następująco:

Tabela Cennik Dostawa.jpg

Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Zakupione produkty pakowane są w specjalne foliopaki, koperty lub kartony, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
Klient mając do wyboru różne warianty dostawy, jest o ich precyzyjnych kosztach informowany przed zatwierdzeniem zamówienia.