Szalik Fieldorf "Nil"

29,00 zł

Rodzaj: tkany HD - jednostronny
Materiał: 100% akryl
Długość: ok. 135 cm.
Kolor frędzli: biały
Polska produkcja!
ABY DOKONAĆ ZAKUPU ZAREJESTRUJ SIĘ

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Generał brygady Polskich Sił Zbrojnych, organizator oraz dowódca Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego Armii Krajowej. Swoją działalność wojskową rozpoczął już w trakcie I Wojny Światowej, gdzie walczył jako ochotnik w Legionach Polskich. II Wojna Światowa to głównie konspiracyjna działalność w ramach ZWZ, a następnie w Kedywie. To "Nil" wydał rozkaz likwidacji Franza Kutschery. Powojenne losy to próby życia po za konspiracją, jednak komuniści nie zapomnieli działalności Fieldorfa, a aresztowanie w 1950 roku, było jego ostatnim. Mimo okrutnych tortur w katowni na Rakowieckiej odmówił wszelkiej współpracy z Urzędem Bezpieczeństwa. Wyrok śmierci wykonano 24 lutego 1953 roku, poprzez powieszenie.

Pomagamy

Z każdego sprzedanego szalika 5 zł. zostanie przekazane na Fundację im. Kazimierza Wielkiego. Fundacja żywo zaangażowana jest w przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, realizując ze zgromadzonych środków szereg inicjatyw. Wśród nich wymienić można liczne wykłady, koncerty, pracę wydawniczą czy też organizację Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".

Dostawa i płatność

Przesyłki wysyłane są Pocztą Polską.
Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy i trwa zwykle 1-2 dni robocze.
Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Zamówienia pakowane są w koperty powietrzne, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
W zależności od rozmiarów i wagi przesyłek, nadajemy je jako listy polecone priorytetowe lub paczki48.

Preferowaną formą opłacenia zakupu jest klasyczny przelew internetowy z dowolnego konta bankowego (wykonując przelew z Alior Banku, jest on realizowany automatycznie), wpłatę na Poczcie Polskiej lub za pośrednictwem płatności internetowej Dotpay (jest to najszybsza opcja, dzięki której Twoje pieniądze będą u nas zaksięgowane w przeciągu kilku minut od zatwierdzenia operacji). Koszt przesyłki zamówienia z przedpłatą na konto bankowe wynosi 8, 11,5 lub 15 zł, w zależności od gabarytu i wagi przesyłki.

Istnieje także możliwość opłacenia zamówienie przy odbiorze. Koszt przesyłki zamówienia za pobraniem wynosi 16, 19 lub 22 zł, w zależności od gabarytu i wagi przesyłki.

Ostatnio przeglądane