Szalik Fieldorf "Nil"

32,00 zł

Rodzaj: tkany HD - jednostronny
Materiał: 100% akryl
Długość: ok. 135 cm.
Kolor frędzli: biały
Polska produkcja!
ABY DOKONAĆ ZAKUPU ZAREJESTRUJ SIĘ

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Generał brygady Polskich Sił Zbrojnych, organizator oraz dowódca Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego Armii Krajowej. Swoją działalność wojskową rozpoczął już w trakcie I Wojny Światowej, gdzie walczył jako ochotnik w Legionach Polskich. II Wojna Światowa to głównie konspiracyjna działalność w ramach ZWZ, a następnie w Kedywie. To "Nil" wydał rozkaz likwidacji Franza Kutschery. Powojenne losy to próby życia po za konspiracją, jednak komuniści nie zapomnieli działalności Fieldorfa, a aresztowanie w 1950 roku, było jego ostatnim. Mimo okrutnych tortur w katowni na Rakowieckiej odmówił wszelkiej współpracy z Urzędem Bezpieczeństwa. Wyrok śmierci wykonano 24 lutego 1953 roku, poprzez powieszenie.

Pomagamy

Z każdego sprzedanego szalika 5 zł. zostanie przekazane na STOWARZYSZENIE PACZKA DLA BOHATERA (czytaj więcej) - akcję charytatywną skierowaną do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę - żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN , podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny...

Dostawa i płatność

Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem usług Poczty Polskiej oraz Kuriera Poczty Polskiej – Pocztex. Cennik kosztów wysyłki prezentuje się następująco:


Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy i trwa zwykle 1-2 dni robocze.

Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Wszystkie zamówienia pakowane są w koperty powietrzne lub specjalne foliopaki, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
Klient do wyboru ma kilka wariantów wysyłki: paczkę Pocztex Kurier Expres 24 (dostawa w 1 dzień roboczy); paczkę Pocztex Kurier 48 (1-2 robocze) oraz list polecony priorytetowy (1-4 dni robocze).

Opłacenie zamówienia możliwe jest zarówno za przedpłatą na konto bankowe (Alior Bank), przy użyciu klasycznego przelewu bądź płatności błyskawicznej Dotpay (natychmiastowe zaksięgowanie płatności), a także przy odbiorze przesyłki.