Szalik Siedzikówna "Inka"

29,00 zł

Rodzaj: tkany HD - jednostronny
Materiał: 100% akryl
Długość: ok. 135 cm.
Kolor frędzli: biały
Polska produkcja!
ABY DOKONAĆ ZAKUPU ZAREJESTRUJ SIĘ

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Danuta Siedzikówna "Inka" - jedna z ikon Żołnierzy Wyklętych, sanitariuszka 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Jej najbliższa rodzina zginęła w trakcie wojny, pozostała jej jedynie babcia, do której to skierowała swoje słowa z więzienia: "Powiedzcie mojej babci, że zachowała się jak trzeba". Została aresztowana w Gdańsku i tam więziona przez bezpiekę. Brutalne śledztwo, w którym zarzucano "Ince" nielegalną działalność, udział w napadach na funkcjonariuszy komunistycznych służb zakończyło się w sierpniu 1946 roku. Kilka dni prze ukończeniem osiemnastego roku życia, została rozstrzelana wspólnie z Feliksem Selmanowiczem ps. "Zagończyk". Jej ostatnimi słowami miał być okrzyk: "Niech żyje Polska! Niech żyje Łupaszko!".

Dostawa i płatność

Przesyłki wysyłane są Pocztą Polską.
Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy i trwa zwykle 1-2 dni robocze.
Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Zamówienia pakowane są w koperty powietrzne, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
W zależności od rozmiarów i wagi przesyłek, nadajemy je jako listy polecone priorytetowe lub paczki48.

Preferowaną formą opłacenia zakupu jest klasyczny przelew internetowy z dowolnego konta bankowego (wykonując przelew z Alior Banku, jest on realizowany automatycznie), wpłatę na Poczcie Polskiej lub za pośrednictwem płatności internetowej Dotpay (jest to najszybsza opcja, dzięki której Twoje pieniądze będą u nas zaksięgowane w przeciągu kilku minut od zatwierdzenia operacji). Koszt przesyłki zamówienia z przedpłatą na konto bankowe wynosi 8, 11,5 lub 15 zł, w zależności od gabarytu i wagi przesyłki.

Istnieje także możliwość opłacenia zamówienie przy odbiorze. Koszt przesyłki zamówienia za pobraniem wynosi 16, 19 lub 22 zł, w zależności od gabarytu i wagi przesyłki.