Szalik Siedzikówna "Inka"

34,00 zł

Rodzaj: tkany HD - jednostronny
Materiał: 100% akryl
Długość: ok. 135 cm.
Kolor frędzli: biały
Polska produkcja!
ABY DOKONAĆ ZAKUPU ZAREJESTRUJ SIĘ

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Danuta Siedzikówna "Inka" - jedna z ikon Żołnierzy Wyklętych, sanitariuszka 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Jej najbliższa rodzina zginęła w trakcie wojny, pozostała jej jedynie babcia, do której to skierowała swoje słowa z więzienia: "Powiedzcie mojej babci, że zachowała się jak trzeba". Została aresztowana w Gdańsku i tam więziona przez bezpiekę. Brutalne śledztwo, w którym zarzucano "Ince" nielegalną działalność, udział w napadach na funkcjonariuszy komunistycznych służb zakończyło się w sierpniu 1946 roku. Kilka dni prze ukończeniem osiemnastego roku życia, została rozstrzelana wspólnie z Feliksem Selmanowiczem ps. "Zagończyk". Jej ostatnimi słowami miał być okrzyk: "Niech żyje Polska! Niech żyje Łupaszko!".

Dostawa i płatność

Zamówienia wysyłane są przy wykorzystaniu usług kurierskich firmy DPD oraz paczkomatów 24/7 firmy InPost. Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy lub zatwierdzenia zamówienia z płatnością przy odbiorze, i trwa zwykle 1-2 dni robocze. Opłacenie zamówienia możliwe jest zarówno za przedpłatą na konto bankowe (Alior Bank), przy użyciu klasycznego przelewu bądź płatności błyskawicznej Dotpay (natychmiastowe zaksięgowanie płatności), a także przy odbiorze przesyłki (wyłącznie gotówką)

Cennik kosztów wysyłki prezentuje się następująco:

Tabela Cennik Dostawa.jpg

Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Zakupione produkty pakowane są w specjalne foliopaki, koperty lub kartony, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
Klient mając do wyboru różne warianty dostawy, jest o ich precyzyjnych kosztach informowany przed zatwierdzeniem zamówienia.