Szalik Siedzikówna "Inka"

34,00 zł

Rodzaj: tkany HD - jednostronny
Materiał: 100% akryl
Długość: ok. 135 cm.
Kolor frędzli: biały
Polska produkcja!
ABY DOKONAĆ ZAKUPU ZAREJESTRUJ SIĘ

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Danuta Siedzikówna "Inka" - jedna z ikon Żołnierzy Wyklętych, sanitariuszka 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Jej najbliższa rodzina zginęła w trakcie wojny, pozostała jej jedynie babcia, do której to skierowała swoje słowa z więzienia: "Powiedzcie mojej babci, że zachowała się jak trzeba". Została aresztowana w Gdańsku i tam więziona przez bezpiekę. Brutalne śledztwo, w którym zarzucano "Ince" nielegalną działalność, udział w napadach na funkcjonariuszy komunistycznych służb zakończyło się w sierpniu 1946 roku. Kilka dni prze ukończeniem osiemnastego roku życia, została rozstrzelana wspólnie z Feliksem Selmanowiczem ps. "Zagończyk". Jej ostatnimi słowami miał być okrzyk: "Niech żyje Polska! Niech żyje Łupaszko!".

Dostawa i płatność

Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem usług Poczty Polskiej oraz Kuriera Poczty Polskiej – Pocztex. Cennik kosztów wysyłki prezentuje się następująco:

Tabelka Wysyłka.jpg

Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy i trwa zwykle 1-2 dni robocze.

Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Wszystkie zamówienia pakowane są w koperty powietrzne lub specjalne foliopaki, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
Klient do wyboru ma kilka wariantów wysyłki: paczkę Pocztex Kurier Expres 24 (dostawa w 1 dzień roboczy); paczkę Pocztex Kurier 48 (1-2 robocze) oraz list polecony priorytetowy (1-4 dni robocze).

Opłacenie zamówienia możliwe jest zarówno za przedpłatą na konto bankowe (Alior Bank), przy użyciu klasycznego przelewu bądź płatności błyskawicznej Dotpay (natychmiastowe zaksięgowanie płatności), a także przy odbiorze przesyłki.