Szalik Fieldorf "Nil"

34,00 zł

Rodzaj: tkany HD - jednostronny
Materiał: 100% akryl
Długość: ok. 135 cm.
Kolor frędzli: biały
Polska produkcja!
ABY DOKONAĆ ZAKUPU ZAREJESTRUJ SIĘ

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Generał brygady Polskich Sił Zbrojnych, organizator oraz dowódca Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego Armii Krajowej. Swoją działalność wojskową rozpoczął już w trakcie I Wojny Światowej, gdzie walczył jako ochotnik w Legionach Polskich. II Wojna Światowa to głównie konspiracyjna działalność w ramach ZWZ, a następnie w Kedywie. To "Nil" wydał rozkaz likwidacji Franza Kutschery. Powojenne losy to próby życia po za konspiracją, jednak komuniści nie zapomnieli działalności Fieldorfa, a aresztowanie w 1950 roku, było jego ostatnim. Mimo okrutnych tortur w katowni na Rakowieckiej odmówił wszelkiej współpracy z Urzędem Bezpieczeństwa. Wyrok śmierci wykonano 24 lutego 1953 roku, poprzez powieszenie.

Pomagamy

Z każdego sprzedanego szalika 4 zł. zostanie przekazane na STOWARZYSZENIE PACZKA DLA BOHATERA (czytaj więcej) - akcję charytatywną skierowaną do wszystkich bohaterów walczących o wolną Polskę - żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN , podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny...

Dostawa i płatność

Zamówienia wysyłane są przy wykorzystaniu usług kurierskich firmy DPD oraz paczkomatów 24/7 firmy InPost. Proces przygotowania zamówienia do pakowania i wysłania rozpoczyna się w momencie zaksięgowania przelewu za zakupy lub zatwierdzenia zamówienia z płatnością przy odbiorze, i trwa zwykle 1-2 dni robocze. Opłacenie zamówienia możliwe jest zarówno za przedpłatą na konto bankowe (Alior Bank), przy użyciu klasycznego przelewu bądź płatności błyskawicznej Dotpay (natychmiastowe zaksięgowanie płatności), a także przy odbiorze przesyłki (wyłącznie gotówką)

Cennik kosztów wysyłki prezentuje się następująco:

Tabela Cennik Dostawa.jpg

Wszystkie nasze przesyłki są rejestrowane, co umożliwia ich bieżący monitoring. Zakupione produkty pakowane są w specjalne foliopaki, koperty lub kartony, co zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu.
Klient mając do wyboru różne warianty dostawy, jest o ich precyzyjnych kosztach informowany przed zatwierdzeniem zamówienia.

Ostatnio przeglądane